İngilizce İnsan Vücudunun Bölümleri İle İlgili Oyun

İnsan Vücudunun Bölümleri

Vücudumuzdaki Organlar Organlar

Birbirinden eğitici öğretici oyunlarımıza devam ediyoruz çocuklar. Bu seferki yeni faydalı ingilizce oyunumuzda İnsan Vücudundaki Organları Öğrenmiş Tanımış ve Pekiştirmiş Olacağız. Zira bu oyunda 3 bölüm var, her bölümde de insan vücudundaki farklı organları bulup sürükleyerek doğru yere bırakmamız gerekiyor.

Birinci bölümde Yüzümüz ile ilgili, İkinci Bölüm Bedenimiz ile ilgili, üçüncü bölümde ise insanın iç organları ile ilgili etiketleri bulup doğru yerlere sürükleyip bırakacaksınız. Tabi bu işlemleri yaparken olabildiğince hızlı ve az hata yapmalısınız, çünkü her hatanız size puan kaybettirecektir :)

Oyunu birden fazla kez oynarsanız hem bildiğiniz insan vücudundaki bölümleri pekiştirmiş olursunuz hemde yeni organları ve bölümleri öğrenmiş olursunuz.. Çocuklar sizlere tavsiyem bu oyundaki bütün bölüm ve organları tamamen iyice öğrenene kadar tekrar tekrar oynamanız.

Oyunda Birinci Evrede İnsan Yüzü Ele Alınmış ve Şu Kelimeler Mevcut : Saç, Kulak, Burun, Göz, Dudak

İkinci Bölümde ise Bedenimiz ile İlgili Bölümler Mevcut : Bacak, Kol, El, Ayak, Boyun, Kafa, Omuz

Üçüncü Bölümde ise İç Organlarımız ile ilgili  : Kalp, Dalak, Pankreas, Akçiğer, Mide, Karaciğer, Böbrek, Bağırsaklar

Bu faydalı ingilizce oyun sayesinde hem vücudumuzdaki organların İngilizcelerini öğrenmiş olacaksınız, hemde özellikle 3 bölümdeki organların yerlerini öğrenmiş olacaksınız. Mesela içinizden kaç kişi pankreasın, dalağın, karaciğerin insan gövdesinde nerede olduğunu biliyor ?? :) Bu oyunu sadece çocuklar değil, büyükler de oynasınlar bakalım yanlış bildikleri varmıymış? :)
Sitemizdeki bütün İngilizce oyunlar eğitici ve öğretici  olduğundan hem çocuklar hemde yetişkinler oynayabilirler :D

İnsan Vücudu ve Organlar

ingilizce insan vücudu ve organlar

ingilizce insan vücudu ve organları

İngilizce İnsan Bedeni ve Organlar Oyunu

 

Oyunun İngilizce Açıklaması : In this game there will be a human body and some labels, you need to drop the labels to label the different parts of the body correctly. In the first stage you will need to label the face, in the second stage you will need to label the body, in the third stage you will need to label the internal organs. The faster you label and the fewer mistakes you make, the higher your score.

Eğer Oyunu Bolca Oynayıp İnsan Bedeninin ve Organlarının İngilizcelerini İyice Öğrendiyseniz Şimdi Sitemizdeki Face & Body Yüzümüzün Bölümleri ile İlgili Quizleri Çözmeye Geldi Sıra :) Aşağıdaki Testleri Çözün Bakalım Kaç Puan Alacaksınız :)

(Face&Body) YÜZÜMÜZÜN BÖLÜMLERİYLE İLGİLİ GÖRSEL BİR QUIZ

(Face&Body) YÜZÜMÜZÜN BÖLÜMLERİYLE İLGİLİ GÖRSEL BİR QUIZ 02

(Face&Body) YÜZÜMÜZÜN BÖLÜMLERİYLE İLGİLİ İNGİLİZCE QUIZ 03

(Face&Body) YÜZÜMÜZÜN BÖLÜMLERİYLE İLGİLİ İNGİLİZCE QUIZ 04

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>